Bild: Saksa Nordrhein-Westfaleni liidumaal hakkab trahv enam kui kahe inimese kogunemise eest olema 200 eurot

 (16)
Bild: Saksa Nordrhein-Westfaleni liidumaal hakkab trahv enam kui kahe inimese kogunemise eest olema 200 eurot
Foto: OMER MESSINGER, EPA

Saksamaa suurima elanike arvuga liidumaa Nordrhein-Westfalen on esimene, mis avaldab trahvide suuruse pühapäeval kehtestatud uute üleriiklike liikumispiirangute rikkumise eest, teatas ajaleht Bild.

Bildi andmetel määratakse 800-eurone trahv inimestele, kes külastavad ilma loata hooldekodusid ja haiglaid.

Enam kui kaheliikmelisse gruppi kogunemise eest tuleb maksta 200 eurot ning piknikute ja grillpidude eest 250 eurot trahvi.

Lisaks sellele on trahv neile, kes peavad avatuna baari, klubi või spordisaali, 5000 eurot.

Nordrhein-Westfaleni siseminister Herbert Reul ütles Bildile, et trahvid peavad igaühele selgeks tegema, et piirangute rikkumised ei oli pisirikkumised.

„Karistused teevad haiget, need peavad seda tegema,“ ütles Reul, kelle sõnul on võimalik karistada neid, kes seavad teadlikult ohtu oma kaaskodanike tervise.

Robert Kochi instituudi eilsetel andmetel lisandus Saksamaal päevaga 4764 nakatumisjuhtumit ja neid on kokku 27 436. Surnud on kokku 114 inimest, päevaga lisandus 28.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!