Berliinis suri leetritesse väike laps ning suleti üks kool

 (56)
Berliinis suri leetritesse väike laps ning suleti üks kool
Foto: DAVID MERCADO, REUTERS

Berliini tervishoiuvõimud teatasid väikese lapse surmast leetritesse ning haigestunud õpilase tõttu suleti ka üks Berliini eeslinna kool. Linn võitleb kõige tõsisema leetrite puhanguga pärast 2001. aastat.

Pooleteistaastane laps suri esmaspäeval. Haiglasse oli ta paigutatud 18. veebruaril. Berliini terivishoiusenaator Mario Czaja ütles, et seni pole teada, kuidas või kust laps haiguse sai, vahendab The Local.

Esmaspäeval suleti ka Carl-Zeiss-Schule Berliini kaguosas.

Berliini senati hariduse administratsiooni esindaja Beate Stoffers ütles, et õpilaste hulgas on kindlaks tehtud üks leetrite juhtum.

Leetrid on üks nakkavamaid teadaolevaid haigusi. Viirus võib levida köhimise ja aevastamisega ning püsida mõnel pinnal või õhus elus kuni kaks tundi.

Nakatunud inimesed annavad haigust edasi neli päeva enne lööbe ilmumist ja neli päeva pärast seda.

Suletud kool on üks Berliini suuremaid. Seal õpib umbes tuhat õpilast.

2015. aasta esimese seitsme nädalaga on diagnoositud 447 leetrite juhtumit, mis on suurim leetrite puhang Berliinis pärast 2001. aastat, teatas Robert Kochi instituut.

Puhang sai ilmselt alguse Serbia ning Bosnia ja Hertsegoviina põgenike kogukonnast. Jugoslaavia sõdade ajal jäid inimesed seal vaktsineerimata.