Berliinis jäi 30 000 majapidamist ööpäevaks elektrita

 (8)
Berliinis jäi 30 000 majapidamist ööpäevaks elektrita
Foto: Twitter

Ehitustööde käigus Berliini Köpenicki linnaosas lõhuti eile tähtis elektriliin, mistõttu jäi elektrita umbes 30 000 majapidamist. Parandustööde lõppu lubati täna pärastlõunaks. Koolid ja lasteaiad on täna suletud ning ei toimu liiklus mitmel trammiliinil.

Tuhanded Berliini kaguosa elanikud loodavad elektrivoolu täna tagasi saada. Köpenicki linnaosa on elektrita alates eile kella 14-st. Voolukatkestus puudutab enam kui 30 000 majapidamist ja 2000 ettevõtet. Elektrikatkestuse põhjus on ehitustööd ühe silla juures, kus lõigati läbi tähtis elektriliin, vahendab Die Welt.

Vooluta piirkonnas on täna suletud koolid ja lasteaiad. Ei tööta ka kolm trammiliini.

Ennustatakse, et elektriga varustamine suudetakse taastada täna kella 15 ajal.

Berliini politsei saatis öösel pimedasse linnaossa tavalisest rohkem patrullautosid. Neli autot seisid paigal statsionaarsete valvepunktidega.

Tuhandetes majapidamistes ei tähendanud elektrikatkestus mitte ainult pimedust, vaid ka külma. Elektrikatkestuse tõttu lülitusid võrgust välja kaks kombineeritud soojuselektrijaama Köpenickis ja Friedrichshagenis.

Osaliselt oli häireid ka mobiil- ja lauatelefonisides. Elektrikatkestuse piirkonda jäi ka Köpenicki haigla, mis polnud telefoni teel kättesaadav. Tuletõrje ja tehnilise abi võrgustik varustasid haigla täiendavate erakorraliste energiaallikatega. Mõned patsiendid eriti tundlikest osakondadest viidi teistesse haiglatesse.