Berliini võimude teatel algab Saksamaal koroonaviiruse vastu vaktsineerimine 27. detsembril

 (5)
Berliini võimude teatel algab Saksamaal koroonaviiruse vastu vaktsineerimine 27. detsembril
Foto: www.imago-images.de

Saksamaa alustab koroonaviiruse vastu vaktsineerimist Pfizeri/BioNTechi vaktsiiniga 27. detsembril teatas Berliini linnavalitsus eile, vahendab Reuters. Teoreetiliselt peaks see tähendama vaktsineerimise algust kogu Euroopa Liidus.

Euroopa Liidu liikmesriigina peab ka Saksamaa ootama Euroopa Ravimiameti (EMA) heakskiitu vaktsiinile. Seda on oodata 21. detsembril.

Euroopa Liidu kõrge ametnik ütles eile, et Euroopa Liit võib anda oma lõpliku heakskiidu Pfizeri/BioNTechi vaktsiinile 23. detsembril.

„Liidumaad alustavad vaktsineerimist uue koroonaviiruse SARS-CoV-2 vastu 27. detsembril,” teatas Berliini linnavalitsus oma avalduses pärast nõupidamist Saksamaa tervishoiuministri Jens Spahni ja 16 liidumaa tervishoiuametnike vahel.

Spahn on väljendanud pahameelt kasutusloa puudumise üle osaliselt Saksamaal väljatöötatud vaktsiinile, samas kui Suurbritannia ja USA juba süstivad inimesi.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ütles eile, et eesmärk on, et vaktsineerimist alustataks kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides samal päeval, seega peaks koos Saksamaaga vaktsineerimine algama ka mujal.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!