Berliin saatis Kreeka Euroopa meistriks viinud Saksa jalgpallitreeneri Ateenasse suhteid parandama

 (1)
Berliin saatis Kreeka Euroopa meistriks viinud Saksa jalgpallitreeneri Ateenasse suhteid parandama
Otto RehhagelAP/Scanpix

Berliin pöördus abi saamiseks kreeklaste poolt palavalt armastatud jalgpallitreeneri Otto Rehhageli poole, et viimane parandaks Kreekas Saksamaa majanduskriisi ajal raskelt kannatada saanud mainet. 2004. aastal Kreeka jalgpalli Euroopa meistriks viinud Rehhagel peab Ateenas läbirääkimisi heatahtesaadikuna.

74-aastase Rehhageli valis teadetekohaselt delikaatseks missiooniks välja Saksamaa liidukantsler Angela Merkel isiklikult. Paljud kreeklased peavad Merkelit vastutavaks karmide kasinusmeetmete eest, vahendab BBC News.

Kreeklaste hulgas hüüdnime Kuningas Otto all tuntud Rehhagel pidas teisipäeval läbirääkimisi Kreeka turismiministri Olga Kefalogianniga ning hiljem oodati teda sõpruskohtumisele jalgpallis.

Rehhagel rõhutas ajakirjanikele, et Kreeka ja Saksamaa on omavahel seotud sõpruse ja ühise kultuuriga.

„Mis iganes juhtub, kreeklased jäävad meie sõpradeks. Me peame aitama riike, keda on tabanud halb õnn,“ ütles Rehhagel.

Kreeka jalgpallikoondise endisest peatreenerist peeti Euroopa meistritiitli võitmise eest nii palju lugu, et teda hakati kutsuma „Rehakleseks“, mis viitab Heraklesele.

Kui Rehhagel tegi 2004. aastal imet jalgpallimurul, siis samasugust imet on vaja ka nüüd, et Vahemere-äärsete kriisiriikide elanikud Saksamaaga lepitada.