Belgias hukkusid tulekahjus isa ja neli last


Belgias hukkusid tulekahjus isa ja neli last
AFP/Scanpix

Ööl vastu esmaspäeva hukkusid Belgias Han-sur-Lesse'is tulekahjus isa ja neli last. Surma said kaks poissi vanuses üheksa ja 11 aastat ning kaks tüdrukut vanuses kaks ja neli aastat. Perekonnasõber, kes püüdis hukkunuid päästa, on kriitilises seisundis haiglas. Pereema on šokis. Tulekahju sai ilmselt alguse kütteseadmest.

Tulekahju puhkes umbes kell 2.30 öösel Namuri provintsis Han-sur-Lesse'is asuvas elumajas. Tuletõrjujate kohale saabudes seisis maja ees šokis naine, kellel oli vaid vingumürgitus, vahendab Het Laatste Nieuws.

Tuletõrje ei saanud tule intensiivsuse tõttu majja siseneda. Kella 2.40 ajal ulatusid leegid juba akendest ja katusest välja. Püsti jäid veel vaid vana maja seinad. Majast õnnestus välja pääseda vaid pereemal ja perekonnasõbral, kes üritas uuesti majja siseneda, et lapsi päästa, kuid sai kolmanda astme põletusi ja on kriitilises seisundis Liège'i ülikooli haiglas. Isa ja neli last jäid tulle.

„On võimalik, et tulekahju põhjustas ühe lapse toas olnud kütteseade, aga see informatsioon on veel esialgne,“ ütles tuletõrjeülem Bodart.