Belgia kuningas vihastas sõnakuulmatu prints Laurent’i peale

 (1)
Belgia kuningas vihastas sõnakuulmatu prints Laurent’i peale
AFP/Scanpix

Skandaal Belgia printsi Laurent’i ümber sai alguse eelmisel kolmapäeval, kui tuli ilmsiks, et prints reisis Kongosse, kuigi kuningas Albert II ja peaministri kohusetäitja Yves Leterme selle ära keelasid.

Päev hiljem sai Belgia meedia vahendusel teatavaks, et Laurent kohtus Kongo Demokraatliku Vabariigi presidendi Joseph Kabilaga. Reedel selgus, et Kabila maksis kinni printsi ja tema kaaskonna lukshotelli arved, vahendab De Volkskrant.

Pärast Belgia endise koloonia Kongo külastamist sõitis Laurent Angolasse, kus ta kohtus ajalehe De Morgen andmetel diktaator José Eduardo dos Santose pojaga.

Kuningas Albert on oma noorima poja peale avalikult vihane. Esmaspäeval levitatud kuningapalee avalduses annab monarh teada, et „see, mida pressis on avaldatud selle kohta, et kuningas on vihane, vastab tegelikkusele”.

47-aastane Laurent saab aastas 300 000 eurot riigi raha. Suurim Belgia partei, flaami rahvuslaste N-VA tahab sellele lõpu teha.

Prints Laurent’i teod on Belgias pidevaks jutuaineks. Hiljuti võeti autoga kihutamise eest hoiule printsi juhiluba ja mitte esimest korda. Samuti on ta olnud seotud pettusega mereväes.