Baski separatistid õhkisid politsei kasarmu

 (6)
ETA, Hispaania, Pürenee, iseseisvuslased
AFP/Scanpix

Põhja-Hispaanias asuva Baskimaa väikelinnas lasid separatistid täna varahommikul õhku politsei kasarmud, kasutades selleks lõhkeainet täis furgooni.

Plahvatus Legutiano linna rahvuskaardi (sõjaväestatud politsei) barakkide ees toimus veidi enne kella kolme öösel kohaliku aja järgi, teatavad välisagentuurid.

Terrorirünnakus hukkus üks ja neli korravalvurit said vigastada. Politsei süüdistab plahvatuse korraldamises Hispaania okupatsiooni vastu ja Baskimaa iseseisvuse eest võitlevat rühmitust ETA.

Politsei alustas hoone rusude lahtikaevamist, kuna on oletus, et nende all võib olla veel plahvatuse üle elanud inimesi.

Viimase aasta jooksul on baski separatistid korraldanud ligi 20 terrorirünnakut, kus juures tavaliselt ETA esindajad on enne plahvatust politseid hoiatanud, mis on aidanud ohvreid vältida. Seekord mingit plahvatusele eelnenud telefonikõnet polnud.

ETA, kes on oma eesmärkide saavutamiseks valinud terrori tee, vabadusvõitlus on viimase 40 aasta jooksul nõudnud üle 800 ohvri. 2006. aastal sõlmiti Hispaania keskvalitsusega vaherahu, kui see katkes juunis 2007.