Bäckman Läti vene lehele: Baltimaad pole riigid, vaid apartheidirežiimid

 (74)
Bäckman Läti vene lehele: Baltimaad pole riigid, vaid apartheidirežiimid
Foto: Andres Putting

Kui uurida teaduslikku terminoloogiat, ei ole Baltimaad mitte riigid, vaid apartheidirežiimid, ütles Soome antifašistliku liikumise juht, ennast politoloogiks nimetav Johan Bäckman Läti venekeelsele ajalehele Vesti Segodnja.

„Kahjuks ei saa Baltimaid teadusliku mõõdupuuga riikidena vaadelda, nad on pigem apartheidirežiimid. Sellistel režiimidel on alati ebastabiilne iseloom. Vaatame näiteks Gaza sektorit Iisraelis,“ ütles Bäckman Läti Delfi vahendusel.

Bäckmani sõnul eitab tema organisatsioon nõukogude okupatsiooni Baltikumis. „Okupatsioonimüüdi abil üritab valitsev natsionalistide eliit õigustada apartheidisüsteemi nendes riikides,“ leiab Bäckman.

„Teate, Soomes elab rootsikeelne elanikkond hästi, neil on isegi privileegid, sest kõik kooliõpilased on kohustatud õppima rootsi keelt. Kõrgkoolides on samuti eriline rootsi keele eksam, ilma milleta soomlane ei saa riigiametisse tööle asuda. Kõik dokumendid ja seadused on meil kahes keeles. See on loomulikult hea eeskuju Eestile ja Lätile, kus praegu kahjuks dikteerib reegleid hullumeelse apartheidi provokatiivne süsteem,“ seletas Bäckman.