Azovi pataljon: ukrainlased, on aeg vastu hakata

 (210)
Azovi pataljon: ukrainlased, on aeg vastu hakata
Foto: GLEB GARANICH, Reuters/Scanpix

Ukraina vabatahtlike pataljon Azov kinnitas, et situatsioon riigi idaoblastites on kriitiline, mistõttu ukrainlastel on vaja tõele silma vaadata ja agressioon peatada, vahendab informatsioonikanal Ukraine Reporter.

"Meie vastas seisab tugev ning alatu vanelane," märkis Azov avalduses.

Pataljon tunnistab, et nad ei olnud Vene vägede ja separatistide taoliseks rünnakuks valmis. "Neli kuud kestnud "vaherahu" ajal ei teinud nad muud, kui tugevdasid oma ründevõimet," nenditi avalduses.

"On aeg otsustada, kas elada või surra. Kui tahad elada, tuleb võidelda," märgib Azov, märkides, et poliitikud on selle sõja juba kaotanud. "Meil on vaja mehi, sõdureid, vabatahtlike. Kõiki, kelle jaoks on vabadus oluline."

Terrorit külvava nn Donetski rahvavabariigi juht Aleksandr Zahhartšenko teatas reedel, et ei näe kahepoolses dialoogis Ukraina võimudega mingit mõtet.

"Ukraina ei saa aru, et me suudame nüüd korraga rünnata kolmelt rindelt."

Zahhartšenko lubas pealetungi jätkata kuni Donetski administratiivpiirideni, kuhu sisse jääb ka sadamalinn Mairupol, mille elamurajooni tulistati eile Grad raketisüsteemidest. Ukraina teatel olid rünnaku taga Moskva toetatud separatistid.