Austria soostus Euroopa Liidu vaatluskomisjoniga

 (1)

Euroopa Liit teeb neljapäeval teatavaks Viini otsuse soostuda 14 euroliidu partneri moodustatava eksepertkomisjoniga Austria inimõiguste olukorra kontrollimiseks, teatas neljapäeval Taani ajaleht.

Päevaleht Politiken kirjutas tundmatuks jäänud Taani valitsusallikatele viidates, et EL-i eesistujamaa Portugal "teatab täna, et saavutatud on täielik üksmeel ettepanekus paluda Euroopa Inimõiguste Kohtul nimetada kolm inimest, kes uurivad Austria poliitilist olukorda, sealhulgas parempoolset natsionalistlikku Vabadusparteid".

Politikeni sõnul sai ta informatsiooni, et Austria kantsler Wolfgang Schüssel on valmis tegema koostööd nn tarkade rühmaga.

Kokkuleppes, mille teeb teatavaks Portugali peaminister Antonio Guterres, ei ole täidetud Austria nõuet kehtestada ekseprtide töö lõpetamiseks tähtaeg, lisas Politiken.

EL-i riigid külmutasid kahepoolsed poliitilised kontaktid Austriaga veebruaris, kui seal tuli võimule Schüsseli parempoolse Rahvapartei ning rassismis ja ksenofoobias süüdistatav Vabaduspartei. Euroopa Liidu liidrid loodavad, et komisjoni ettekanne võimaldab Austria-vastased sanktsioonid tühistada.