Austraalias vahistati arvatav metsasüütaja

 (6)
Austraalias vahistati arvatav metsasüütaja
AP/Scanpix

Austraalia politsei on arreteerinud mehe, keda kahtlustatakse rea metsatulekahjude süütamises, mis on laastanud suuri alasid Kagu-Austraalias ja nõudnud vähemalt 181 inimelu.

Politsei teatel kahtlustatakse meest tulekahju süütamises 7. veebruaril. Mehele esitati süüdistus surmaga lõppenud süütamises, tahtlikult või hoolimatult metsatulekahju süütamises ja lasteporno omamises, vahendab CNN.

Victoria osariigi tuletõrje teatel on reedeks tulekollete arv langenud neljapäevaselt 35-lt 21-le.

Tuletõrje esindaja sõnul jääb oht püsima veel nädalateks, kuid reede hommikul polnud ükski linn otseselt ohus. Soodne ilm on lasknud tuletõrjujatel ehitada tuletõkkeliine.

Võimude teatel töötab süütajate leidmise nimel 150 detektiivi. Kaks neljapäeval kahtlase käitumise pärast vahistatud meest lasti vabadusse.

Ametlik hukkunute arv on viimase kahe päeva jooksul püsinud 181 juures, kuid ametnike sõnul võib see tõusta 300-ni, kui võtta arvesse hävinud majades elanud kadunud isikute arvu.

Peaminister Kevin Rudd teatas parlamendi ees, et valitsus korraldab mälestusteenistuse ja rahvusliku leinapäeva. Päeva kindlaks määramiseks tehakse koostööd Austraalia kirikute nõukoguga.