Austraalia töövaidluskohus sundis Qantase tööd jätkama

 (3)
Austraalia töövaidluskohus sundis Qantase tööd jätkama
AP/Scanpix

Austraalia rahvuslik lennukompanii Qantas jätkab esmaspäeval tööd, sest sõltumatu tribunal andis käsu töövaidluse lõpetamiseks ametiühingutega. Qantase juhi Alan Joyce'i sõnul jätkatakse tööd pärastlõunal piiratud graafiku alusel.

Lennufirma ja ametiühingud on olnud töövaidluses alates selle aasta augustist, kui ettevõte tegi teatavaks kava restruktureerida oma tegevus ja osta osa teenuseid sisse, teatab BBC News.

Ametiühingud on olnud selle kava vastu, sest selle tulemusena kaotaks Austraalias töö ligi tuhat inimest. Qantas väitis eelmisel nädalal, et töövaidlus läheb lendude tühistamiste ja hilinemiste tõttu nädalas maksma 15 miljonit Austraalia dollarit (üle 11 miljoni euro). Pühapäeval võttis asi dramaatilise pöörde, kui Qantas tühistas kõik rahvusvahelised ja riigisisesed lennud.

Austraalia rahvuslik töövaidluskohus Fair Work Australia omab aga õigust edasi lükata või tühistada kõik protestiaktsioonid.

Töövaidluskohus otsustas, et ametiühingud peavad naasma läbirääkimistelaua taha ja jõudma 21 päeva jooksul kokkuleppele, vastasel juhul võtab kohus vastu siduva otsuse.

Fair Work Australia teatel võeti arvesse turismitööstuse haavatavus. Austraalia valitsus tervitas kohtu otsust.