Assad avaldas Vene lennuki allatulistamise tõttu Putinile kaastunnet ja süüdistas Iisraeli nurjatusi

 (41)
Assad avaldas Vene lennuki allatulistamise tõttu Putinile kaastunnet ja süüdistas Iisraeli nurjatusi
Foto: AY-COLLECTION/SIPA

Süüria president Bashar al-Assad saatis oma Vene kolleegile Vladimir Putinile telegrammi, milles väljendas kaastunnet seoses Vahemere kohal alla tulistatud Vene luurelennuki Il-20 meeskonna hukkumisega. Assadi sõnul oli juhtunu Iisraeli tavapäraste nurjatuste tagajärg, teatas riiklik uudisteagentuur SANA.

„Ma tahaksin enda ja Süüria rahva nimel väljendada teile sügavat kaastunnet seoses Vene sõjalennuki Il-20 hävimisega Vahemere vetes, mis viis oma kohust täitnud ja Süürias terrorismi vastu võidelnud Vene kangelaste hukkumiseni,” ütles Assad.

„See kurb intsident on Iisraeli jultumuse ja tavapäraste nurjatuste tagajärg,” lisas Assad. Tel Aviv on Assadi sõnul alati kasutanud räpaseid meetodeid oma eesmärkide saavutamiseks ja vaenulikuks tegevuseks Süüria regioonis.

„Me oleme kindlad, et selline haiglane olukord ei mõjuta meie suhteid teiega ega terrorismivastase võitluse jätkumist,” ütles Assad.

Assad saatis telegrammi Putinile pärast seda, kui Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov teatas ajakirjanikele, et Assad ei helistanud pärast lennuki allatulistamist Putinile.

Il-20 tulistati alla Süüria õhutõrjesüsteemi S-200 raketiga. Hukkus 15 Vene sõjaväelast. Venemaa kaitseministeeriumi teatel seadsid aga Vene lennuki tule alla Iisraeli hävitajad, mis andsid lööke Süüria objektidele.