Asiana Airlinesi kapten viivitas evakueerimisega

 (1)
Asiana Airlinesi kapten viivitas evakueerimisega
Foto: HO, AFP/Scanpix

San Francisco lennujaama maandumisrajal laupäeval alla kukkunud Asiana Airlinesi reisilennuki Boeing 777 kapten viivitas reisijate evakueerimisega vähemalt poolteist minutit ja käskis reisijatel paigale jääda.

Evakueerimist alustati alles 90 sekundit pärast lennuki peatumist, siis kui aknast oli näha juba leeke. Päästeamet saabus sündmuskohale kaks minutit pärast alla kukkumist.

Eesti aja järgi laupäeval umbes kell 22 tabas San Francisco lennurajal maanduda üritanud Boeing 777 saba lainemurdjat, kukkus otsast ja õhusõiduk süttis põlema. Hukkus kaks inimest ja veel vähemalt 180 sai vigastada.

Kohalik päästeamet kahtlustab, et üks 16-aastane Hiina tüdruk jäi õhusõiduki maandumisel siiski ellu, kuid hukkus mõni aeg hiljem tuletõrjeauto rataste all.

Kokpiti kõnesalvesti analüüs näitas, et piloot üritas 1,5 sekundit enne õnnetust maandumist katkestada ja lisas kõrguse tõstmiseks mootoritele võimsust. Lennufirma hinnangul ei põhjustanud alla kukkumist mehaaniline või tehniline viga.

San Franciscosse saabus lennuk Hiina rahvaarvult suurimast linnast Shanghaist, vahepeatus tehti ka Lõuna-Korea pealinnas Soulis, pardal oli 291 reisijat ja 16 meeskonnaliiget.