DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Aserbaidžaan lubab parteide valimiseelseid üritusi

 (2)
Aserbaidžaan lubab parteide valimiseelseid üritusi
AFP/Scanpix

Aserbaidžaani presidendi İlham Äliyevi administratsiooni avalik-poliitiliste küsimuste osakonna juhataja Ali Hasanov lubas luua kõikidele erakondadele tingimused poliitürituste läbiviimiseks.

Äliyevi ametnik Hasanov rõhutas ajakirjanikele, et need tingimused poliitparteidele luuakse parlamendivalimiste eel kui erakonnad järgivad seadusi, vahendab Aserbaidžaani infoagentuur Trend.  

„Juhul kui üritusi viiakse läbi seaduse raames, loob valitsus selleks kõik vajalikud tingimused," märkis Hasanov.

Parlamendivalimiste lähenedes aktiviseerub Aserbaidžaani ühiskondlik ja poliitiline elu: opositsioonilised, neutraalsed ja valitsusmeelsed erakonnad valmistuvad selleks tõsiselt. Mitmed opositsioonijõud kavatsevad sel puhul viia läbi valimiseelseid miitinguid.

125 valimisringkonnas toimuvad valimised leiavad aset juba 2010. aasta sügisel, viimased parlamendivalimised olid novembris 2005.

Aserbaidžaani president İlham Äliyev viibib 6.-8. aprillini koos abikaasa ametlikul riigivisiidil Eestis. Tegu on Aserbaidžaani presidendi esimese riigivisiidiga Eestisse.

Visiidi eesmärk on süvendada kahe riigi vahelist poliitilist dialoogi, edendada riikidevahelist lepingulist baasi ning koostööd info- ja kommunikatsiooni-, majandus-, teadus- ja kultuurivaldkonnas.

Eesti president Toomas Hendrik Ilves külastas Aserbaidžaani 2009. aasta jaanuaris.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.