Armeenia võimupartei näitas hambaid: opositsiooniliidrit Nikol Pašinjani ei valitud peaministriks

 (42)
Armeenia võimupartei näitas hambaid: opositsiooniliidrit Nikol Pašinjani ei valitud peaministriks
Reuters

Nädalaid kestnud meeleavaldustega Armeenia opositsiooniliidriks tõusnud Nikol Pašinjan lootis, et Armeenia parlament kinnitab ta ajutiseks peaministriks, ent pidi pettuma.

BBC vahendab, et Pašinjan oli varasemalt parlamendisaadikuid hoiatanud, et kui teda ei toetata, järgneb "poliitiline tsunami". Täna peetud kõnes lisas ta, et protestid jätkuvad.

Vajalikku toetust Pašinjan siiski ei saanud. 105-kohalises parlamendis olnuks hääletusel vaja 53 häält, tema sai 45. Pašinjan oli ainuke kandidaat.

Tulemus on küllaltki üllatav. Vabariiklik Partei, kelle võimu vastu on meeleavaldused suunatud, näitas viimasel ajal paindlikku suhtumist. Pašinjan kohtus pühapäeval vabariiklaste fraktsiooni liidri Vahram Baghdasarjaniga ja sai enda sõnul kinnituse, et võimulolijad ei hakka tema kui "rahva kandidaadi" võimulepääsemist tõkestama.

Tulemus näitab, et Pašinjan ei saanud isegi kõigi opositsioonisaadikute hääli - saadikuid on 47, tema häältesaak oli aga kahe võrra väiksem.

Vabariiklik Partei on võimul olnud 1999. aastast saati.

Tänane otsus vaid võimendab konflikte ja proteste. Ka täna jälgisid kümned tuhanded inimesed Jerevani südalinnas otseülekannet parlamendi istungist. Otsusele järgnes vilekoor.

Reuters