Arafat võis ikkagi aidsi surra

 (26)
Yasser Arafat sp638f59
AFP/Scanpix

Palestiinlaste endine liider Yasser Arafat suri tugeva ajuverejooksu tõttu, milel võis põhjustada kas aids, mürgitus või põletik, selgub Pariisi sõjaväehaigla aruandest.

Arstid tuvastasid, et Arafati surma põhjuseks oli tugev ajuverejooks. Surmani viinud sümptomite põhjal järeldab haigla, et tegemist võis olla kas aidsi, mürgituse või põletikuga, teatab Jerusalem Post.

75-aastane Arafat viidi eelmise aasta sügisel müstilise haigusega Pariisi sõjaväehaiglasse, ta suri 11. novembril. Algselt väideti, et tal on külmetus.

Kohe tema haiguse avalikuks tulemise järel hakkasid keerlema kuulujutud terviserikke põhjuste kohta. Paljud palestiinlased süüdistavad Iisraeli tema mürgitamises.

Homoportaal gay.com väidab, et Arafat suri aidsi, olles pikka aega elanud salajast biseksuaalset elu. Portaali kinnitusel viitab sellele kehakaalu vähenemine, laiguline nahk ja verepildi halvenemine.

Arafati ihuarst Ashraf al Kurdi ütles, et prantsuse arstid leidsid Arafati verest HI-viiruse. Tema kinnitusel nakatati Arafat juutide poolt ning sellega üritasid juudid varjata, et nad olid teda mürgitanud.