"Iisraeli vaatepunktist kujutab Venemaa endast pigem väljakutset kui võimaluste pakkujat, sõnas Iisraeli Kaitsejõudude (IDF) reservkolonel Ehud Evental teisipäeval rahvusvahelisel julgeolekukonverentsil Iisraelis Herzliyas. Evental kritiseeris eelmisel nädalal Jeruusalemmas toimunud USA, Iisraeli ja Venemaa julgeolekunõunike kohtumise lõpptulemust. Selle algne eesmärk oli tema sõnul näidata osalenud riikide ühtsust, mis puudutab suhtumist Iraani relvaüksuste kohalolusse Süürias.
"Mind hämmastas aga Nikolai Patrušev," kirjeldas Evental muljet Vene Föderatsiooni Julgeolekunõukogu liikme esinemisest kohtumisele järgnenud pressikonverentsil. Patrušev ei täitnud USA ja Iisraeli ootusi, et Venemaa võiks end Iraanist distantseerida. Juudiriigi ohvitseri sõnul ütles Patrušev avalikult välja, et Iraani üksused mängivad Süürias vägagi positiivset rolli. Samuti mainis Venemaa esindaja, et ta ei ole sugugi rahul seal läbi viidavate Iisraeli õhulöökide ja operatsioonidega.
Eventali arvates seisneb Moskva tegutsemisplaan "kõigi pooltega mängimises". Antakse manööverdamisruum Iisraelile Iraani sihtmärkide ründamiseks, samas jäetakse ka iraanlastele vabadus tuua Süüriasse oma relvastust. Herzliya kooli professor doktor Dimitri Adamsky kinnitas neid seisukohti. Tema sõnul on Venemaa praegune lähenemine võrreldes Moskva külma sõja aegse poliitikaga "äärmiselt mitmetahuliseks" muutunud.
Samuti kinnitas üks kunagine USA luureametnik Kurdistan24-le, et Venemaa praegune poliitika on ka Ühendriikide omast hulga keerukam. Tema sõnul võib selle põhjuseks olla, et nii Venemaa president Vladimir Putin kui mitmed tema peamised abid - Patrušev nende seas - töötasid enne oma praeguseid ametikohti pikalt luures. "Venemaa üritab end tahtlikult positsioneerida osana probleemist ning samas selle lahendusena," võttis Adamsky olukorra kokku.
Lähis-Ida õppinud inimesed on seesuguse taktikaga tuttavad. Vahel kirjeldatud kui süütaja ning tuletõrjuja mängimist. Nii luuakse probleem ja seejärel pakutakse abi selle lahendamisel, kasvatades seeläbi oma tähtsust piirkonna asjade otsustamisel.