Ameeriklased nõudsid abordiõiguse säilimist

 (30)
Protestivad ameeriklased
Reuters/Scanpix

Pühapäeval avaldas üle kogu USA enam kui 1,1 miljonit inimest meelt abordiõiguse säilitamise poolt, organiseerijate sõnul oli tegemist kõigi aegade suurima naiste abordiõigust toetava meeleavaldusega, mille eesmärgiks oli mõjutada poliitikuid enne 2. novembri presidendivalimisi.

Massimeeleavalduse põhjustas organiseerijate sõnul president George W. Bushi kavatsus võtta naistelt valikuõigus.

Organiseerijate sõnul võttis meeleavaldustest Ühendriikides osa 1 150 000 inimest.

“Inimesed pole siin täna ainult selleks, et avaldada meelt naiste õiguste toetuseks, vaid ka selleks, et kanda see energia üle novembris toimuvatele valimistele,” ütles senaator Hillary Clinton.

Meeleavalduse organiseerimisel tegi koostööd enam kui 1.400 kodanikeühendust, meeleavalduse ajendiks olid administratsiooni hiljutised püüded kitsendada USA Ülemkohtu 1973. aasta otsust, mis tunnustas naiste õigust abordile.

“Kui valitsus võtab naistelt õiguse legaalsele ja turvalisele abordile, õhutab see naisi ennast tapma. Sellepärast ma meeleavaldusel osalengi,” ütles näitleja Whoopi Goldberg.

Teiste seas osalesid protestiaktsioonis Oscari võitnud Charlize Theron ja Helen Hunt, filminäitlejad Julia Stiles, Demi Moore, Sharon Stone, Kirsten Dunst, Salma Hayek ja Uma Thurman, modell Cindy Crawford ning lauljad Christina Aguilera ja Pink.