Ameerika kurikuulsal Surmateel jälle hukkunud

 (11)
Ameerika kurikuulsal Surmateel jälle hukkunud
TopFoto/Scanpix

Ladina-Ameerikas Tšiili lõunaosas põrkasid taas üle mandri tuntud kurikuulsal Surmateel kokku sõidukid. Seekord osalesid letaalse lõpuga õnnetuses reisibuss ja veoauto.

Kohaliku politsei teatel juhtus liiklusõnnetus kell 8 maanteel Q-180, tuntud rohkem Surmatee (La Ruta de la Muerte) nime all. Õnnetuses hukkus kuus inimest, veel 20 sai vigastada, kes viidi haiglasse vahendab infoagentuur EFE.

Pealinn Santiago de Chilest poolesaja kilomeetri kaugusel asuv lummava vaatega, kuid piisavalt ohtlik mägimaantee ühendab Los Ángelest ja Nacimientot.

Tunnistajate sõnul oli tragöödias süüdi veokijuht, kes üritas liikluseeskirju rikkudes autobussist mööda saada. Kokkupõrke tagajärjel läks buss ümber.

Õnnetuse tõttu pidi politsei lõunasuunalise liikluse sulgema. Olukorra teeb raskeks tõik, et sel nädalavahetusel tähistab Tšiili oma iseseisvuse 199. aastapäeva ning maanteedel on oodata tunglemist - eriti tähtsal Paso Libertadoresi (Vabastajate Kuru) magistraalil, mis ühendab Santiago de Chilet läbi mägede naaberriigi Argentina linna Mendozaga.