Allikad: USA valmistab ette sanktsioone nii Ukraina valitsusametnike kui ka opositsiooniliidrite vastu

 (20)
Hommik Kiievi barrikaadidel
Foto: Andres Putting

USA presidendi Barack Obama administratsioon valmistab ette sanktsioone nii Ukraina võimuesindajate kui ka opositsiooniliidrite vastu, kui vägivald peaks ägenema, teatasid kongressi nõunikud kolmapäeval.

Anonüümseks jäänud kongressi nõunike sõnul on sanktsioonide ettevalmistamist arutatud administratsiooni ametnikega, vahendab Reuters.

Sanktsioonidepaketi lõplikke üksikasju ei ole välja töötatud, kuid sanktsioonid võidakse kehtestada kiiresti Ukraina valitsusametnike või protestiliikumise juhtide vastu laiaulatusliku vägivalla puhul.

Washington on juba tühistanud mõnede Ukraina ametnike viisad.

President Barack Obama viitas teisipäeval Ukrainale oma kõnes olukorrast riigis, avaldades toetust põhimõttele, et kõigil inimestel on õigus enese vabale väljendamisele.

Asepresident Joe Biden on rääkinud Ukraina presidendi Viktor Janukovõtšiga vähemalt kolm korda. Kaks senaatorit, vabariiklane John McCain ja demokraat Chris Murphy sõitsid eelmisel kuul Kiievisse ja esinesid meeleavaldajate ees.

Esindajatekoja välisasjade komitee võttis kolmapäeval vastu resolutsiooni, milles kutsuti kõiki pooli üles hoiduma vägivallast ja tegema koostööd rahumeelse lahenduse leidmiseks.