al-Sadr esitas 10 tingimust

 (65)
al-Sadr esitas 10 tingimust
Reuters/Scanpix

Iraagi mässuline šiiavaimulik Moqtada al-Sadr esitas kümme eeltingimust pühas linnsa Najafis üheksandat päeva jätkunud lahingute lõpetamisele, teatas tema esindaja reedel.

Iraagi ajutise valitsuse esindaja ütles omakorda, et osapooled on kokkuleppele väga lähedal. Ta kinnitas, et valitsuse esindaja on Najafis kriisi lahendamas. Valitsuse esindaja ei täpsustanud, kes ministritest kõnelustel osaleb.

Iraagi valitsus on korduvalt keeldunud läbirääkimistest al-Sadri Mehdi armeega.

Al-Sadri esindaja šeik Ali Smeisim ütles, et vaimulik on valmis väed Najafist välja viima, kui seda teevad ka ameeriklased ning usuvõimud nõustuvad võtma linna pühapaigad oma järelevalve alla.

Smeisimi sõnul nõuab al-Sadr ka oma vangistatud võitlejate vabastamist ning amnestiat poolehoidjatele, kes peavad USA vägedega lahinguid Najafis ja teistes Iraagi linnades.

Al-Sadr tahab, et tema Mehdi armee võitlejatele antaks õigus osaleda riigi poliitilises protsessis ning Najafis taastataks peamised kommunaalteenused.

Iraagi siseminister Falah al-Naqib kinnitas reedel, et al-Sadrile on pakutud võimalust Imaam Ali mošeest ohutult lahkuda.