Al-Qaida naeris Basra üleandmise välja

 (21)
Al-Qaida, iraak
AP/Scanpix

Esmaspäeval internetis avaldatud videos väitis Al-Qaida tähtsuselt teine mees Ayman al-Zawahri, et Basra piirkonna üle andmine Iraagi võimudele on järjekordne tõestus liitlaste nõrkusest.

Al-Zawahri arvates saavad ameeriklased jätkuvalt lüüa ning Basra provintsi üleandmine on sellele järjekordseks kinnituseks, vahendab Associated Press.


Kommentaariks ameeriklaste optimismi kohta sõja üle ütles Al-Zawahri, et ameeriklased on lõplikult valedest sisse rääkinud või pole nad nelja aastaga midagi õppinud, nii nagu nad ei õppinud midagi oma häbiväärse Vietnami-kampaania jooksul selgeks, vahendab Reuters.

Vastates kaadri taga olnud ajakirjanike küsimustele ütles Al-Zawahri, et Iraak on üks tähtsamaid tsoone, mille üle moslemid võitlust peavad. Ameerika Ühendriikidelt Al-Qaidaga võitlemiseks toetust saavaid sunniite nimetas ta aga reeturiteks.Suurbritannia väed andsid pühapäeval kontrolli Basra provintsi üle Iraagi võimudele. Basra oli viimane neljast provintsist, mis oli brittide kontrolli all. Selle üleandmine tähendab sisuliselt lõpu brittide viieaastasele kohalolekule Iraagis.