Ajaleht: Venemaa sekkus USA valimistesse, et aidata Trumpi

 (193)
Ajaleht: Venemaa sekkus USA valimistesse, et aidata Trumpi
Foto: BRIAN SNYDER, REUTERS

Ameerika Ühendriikide luureagentuuride hinnangul tõukas Venemaa varjatult tagant vabariiklasest Donald Trumpi valimiskampaaniat, kirjutab ajaleht The New York Times.

Luureagentuurid väidavad „suure kindlustundega“, et Venemaa osales valimistsükli ajal USA poliitiliste organisatsioonide vastu korraldatud küberrünnakutes, vahendab uudistekanal BBC.

CIA raport jõudis seesugusele järeldusele, tõdedes, et venelaste eesmärk oli karistada demokraatide presidendikandidaati Hillary Clintonit ning aidata tema vastu kandideerivat Trumpi.

Trumpi kampaaniameeskond aga heitis Luure Keskagentuuri raporti kõrvale, süüdistades CIAd erapoolikuses ja tuues välja, et agentuur väitis 2003. aasta Iraagi sõja eel ekslikult, et president Saddam Hussein omab massihävitusrelvi.

Trump nimetas väiteid Venemaa-poolsest sekkumisest ühtlasi „nalja-, mitte aruteluteemaks“.

USA president Barack Obama aga andis reedel luurekogukonnale korralduse viia läbi täiemahuline uurimine selle suhtes, mis leidis aset 2016. aasta valimisprotsessi ajal.

Seotud lood:

Luureametnike sõnul tungis Venemaa suvel nii demokraatide kui vabariiklaste serveritesse, kuid otsustas WikiLeaksi vahendusel hakata lekitama ainult demokraatide dokumente, jättes vabariiklaste omad puutumata.

WikiLeaks avaldas valimistsükli ajal tuhandeid Clintoni kampaaniameeskonna juhi John Podesta häkitud e-kirju.

Ühe Washingtoni Postiga rääkinud allika sõnul on „luureagentuurid suutnud Vene häkkerid tuvastada“.