Aeroflot tahab Moskva lennujaama maha lõhkuda


ere 2_rian
RIANovosti

Venemaa rahvuslikuks lennufirmaks pürgiv Aeroflot, mis ei mahu uute kavade kohaselt Šeremetjevo-3 majja, tegi ettepaneku legendaarse Šeremetjevo-1 hävitamise kohta.

Ajaleht Vedomosti kirjutab, et Aeroflot pakub viia rahvusvahelised lennud üle terminali Šeremetjevo-3 ja E terminali E (asub D ja F majade vahel), teatab infoagentuur Interfax.

1964. aastal ehitatud terminali Šeremetjevo-1 ähvardab mahakandmine ning sinna võib kerkida uus hoone. Praegu kasutavad seda väikesed lennufirmad ja seal asub ka ärimeestele mõeldud terminal. Kokku on terminalide D ja E läbilaskevõime 16 miljonit inimest aastas.

See pole esimene kord kui Aeroflot üritab Venemaa pealinna tähtsamas lennujaamas kanda kinnitada. Vajaliku 12 miljoni asemel suudaks terminal 3 vaid 9 miljoniga hakkama saada.

Lisaks nõuab firma, et lennujaam annaks talle ka Šeremetjevo-2 ja E terminalide kasutuse üle. Lennujaamade juhatus on selle hukka mõistnud.

Praeguseks on Aeroflot juba viinud kõik oma sisereisid üle terminali Šeremetjevo-3 ja mõne aja pärast suunduvad sinna ka välisreisid. Aeroflot katab oma arvestuste kohaselt aastaks 2011 juba 17 miljonit reisijat.