Abort legaliseeriti kõikjal Austraalias

 (11)
Abort legaliseeriti kõikjal Austraalias
Foto: Scanpix

Abort on tänasest kõikjal Austraalias seaduslik, sest ka Uus-Lõuna-Walesi osariik, kus see seni oli ebaseaduslik, hääletas oma seaduste reformimise poolt.

Otsus tagada inimestele abordiõigus tähendab 119 aasta vanuse seaduse tühistamist, vahendab uudistekanal BBC.

Teema tekitas viimastel nädalatel tuliseid vaidlusi ja jagas ka riigi konservatiivse valitsuse kahte leeri.

Varem oli abort Uus-Lõuna-Walesis võimalik ainult siis, kui arst leidis, et raseduse jätkumine kujutab naise tervisele "tõsist ohtu".

Uue regulatsiooni kohaselt on naisel võimalik rasedust katkestada kuni 22. nädalani - või hiljem, kui vähemalt kaks arsti annavad selleks oma nõusoleku.

Osa aktiviste ja seadusandjaid seisid reformile jõuliselt vastu, põhjendades seda nii nende isiklikku veendumuse kui ka murega hilise staadiumi abortide pärast.

Viimase hetke muudatusettepanekud veensid lõpuks aga mitut konservatiivset parlamendiliiget eelnõule siiski vajalikku toetust avaldama ning koos opositsiooniparteidega võeti seadus vastu.

"Tänaseni kehtinud seadus tähendas, et naistel ja arstidel tuli selle otsuse tegemisel silmitsi seista 10-aastase vanglakaristusega. Ja see pole mingil moel normaalne," ütles Töölispartei parlamendiliige Penny Sharpe, üks uue seaduseelnõu koostajatest.

"Tegemist on tohutu edusammuga naiste jaoks."