Aasta pärast saabub Iraagis rahu?

 (25)
Ghazi al Yawar
Reuters/Scanpix

Iraagi ajutine president Ghazi al Yawar ütles kolmapäeval, et ta ei näe mingit põhjust, miks aasta pärast ei peaks olema suudetud valitsusvastast mässu riigis likvideeritud.

“Me ei võitle Vietkongiga, kel olid põhimõtted ja rahva toetus. Me võitleme Saddami toetajatega, nad teavad, et on kaotamas,” ütles al Yawar CNN-i teatel.

Tema sõnul on kogu Iraagi rahvas mässuliste vastu. President ennustab, et täpselt aasta pärast valmistuvad nad uue konstitutsiooni järgi korralisteks valimisteks.

a-Yawari sõnul võib tagantjärele öelda, et oli viga saata Iraagi armee pärast Saddami kukutamist laiali. Tema sõnul püsivad USA väed Iraagis täpselt niikaua, kui värvatakse ja koolitatakse Iraagi armeed, mis selle välja vahetab. Ühtlasi ei peaks Iraagi armee olema suletud Saddami aegsetele ohvitseridele, kui nad vannuvad truudust uuele võimule.

al-Yawar nurises Süüria ja Iraani käitumise üle praeguses olukorras, kuid avaldas arvamust, et Iraan ei ürita luua islamistliku režiimi oma naaberriigis. Selleks on Iraani enda olukord liiga keeruline.