Aasia börsid avanesid pärast USA krediidireitingu alandamist languses

 (6)
Aasia börsid avanesid pärast USA krediidireitingu alandamist languses
Reuters/Scanpix

Pärast USA krediidireitingu langetamist langesid kursid Aasia turgudel mõõdukalt. Tokyo Nikkei indeks langes 1,3 protsenti, Lõuna-Korea KOSPI 1,6, Austraalia All Ordinaries 0,7 ja Shanghai 0,8 protsenti. Hongkongi Hang Seng langes avamisel 2,6 protsenti.

USA börsi ennustused langesid pärast reedest reitingualandamist 1,7 protsenti. Lisaks USA krediidireitingu alandamisele tunnevad investorid muret ka Euroopa riikide võlakriisi pärast, kuigi G7 ja Euroopa Keskpanga pühapäevane tegevus aitas mõnel määral neist hirmudest üle saada, teatab CNN.

Juhtivate tööstusriikide rahandusala juhid teatasid, et „võtavad tarvitusele kõik vajalikud meetmed finantsstabiilsuse ja majanduskasvu toetamiseks tiheda koostöö ja usalduse vaimus“.

Toetati USA ja Euroopa otsustavaid samme ning täiendavaid poliitilisi meetmeid Itaalias ja Hispaanias, mis aitavad toetada finantsturgude toimimist, stabiilsust ja majanduskasvu.

USA rahandusminister Timothy Geithner võtab ilmselt osa teiste G7 riikide poolt kokku kutsutavast konverentsist, kus arutatakse USA krediidireitingu alandamise mõjusid.

Euroopa keskpank teatas pühapäeval, et paneb käima riigivõlakirjade ostmise programmi Itaalia ja Hispaania aitamiseks.