33 inimelu nõudnud põlengu süütaja süüdistas Jaapani animestuudiot plagiaadis


33 inimelu nõudnud põlengu süütaja süüdistas Jaapani animestuudiot plagiaadis
Foto: BUDDHIKA WEERASINGHE, AFP

Jaapani animafilmistuudio süütamises kahtlustatav mees karjus, et teda on plagieeritud, ja näis olevat rünnakut ette planeerinud, teatas kohalik meedia täna. Tulekahjus hukkus 33 inimest ja see on Jaapani ohvriterohkeim massitapmine kahe aastakümne jooksul.

41-aastane mees näis olevat rahulolematu ja vihane ning karjus midagi selle kohta, kuidas teda on plagieeritud, rääkis naine, kes nägi süütaja vahistamist, vahendab Reuters.

Mees karjus: „Surge!” Seejärel valas ta stuudio Kyoto Animation sissepääsu ilmselt bensiiniga üle ja süütas selle kohaliku aja järgi eile kella 10.30 ajal põlema.

Tuli saadi lõpuks kustutatud alles kohaliku aja järgi täna kell 6.20.

Plahvatuslikult levinud põleng tappis 33 inimest ja veel kümme olid kriitilises seisundis, teatasid võimud eile.

19 hukkunut leiti trepikojast, mis viis kolmandalt korruselt katusele. Surnukehad olid üksteise otsas hunnikus, teatas uudisteagentuur Kyodo.

Varsti pärast põlengu algust kohale saabunud tuletõrjujad leidsid, et uks katusele oli suletud, aga väljast sai selle avada. Ohvrid võisid trepist üles tormata, et katusele pääseda, aga ei suutnud ust avada.

Prefektuuri politsei teatel oli hoones põlengu alguse ajal 74 inimest.

Süütajat meenutav mees läks eile tanklasse kahe 20-liitrise kanistriga, teatas Jaapani meedia.

Sündmuskoha lähedalt leiti kaks kanistrit, seljakott ja käru ning telepildis oli näha viit pikka nuga.

Seotud lood:

Kahtlusalusel ei ole Kyoto Animationiga mingit seost ja tema juhiloal on Tokyo põhjapoolse eeslinna Saitama aadress, teatas Jaapani ringhääling NHK.

Palju rohkem mehest teada ei ole. Ta on politsei valve all tõsiste põletustega näol ja jalgadel.

Kyodo teatas juurdluse allikatele viidates, et vahistamisel ütles mees: „Mina tegin seda.” Ta olevat lisanud, et süütas tulekahju, sest stuudio varastas tema romaani.