2011 ei pruugi Moskvas enam võiduparaadi toimuda

 (13)
medvedev_rina
RIANovosti

Kreml tegi ettepaneku jätta järgmisel, 2011. aastal Suures Isamaasõjas võitu tähistav traditsiooniline 9. mai võiduparaad ära. Esimene 9. mai paraad toimus 1965. aastal, Boriss Jeltsini ajal on seda ka ära jäetud.

Sõjaväeparaadi võimalikust ärajäämisest rääkis Vene presidendi Dmitri Medvedevi kantseleiülem Vladimir Kožin raadio Ehho Moskvõle antud intervjuus. Ta selgitas, et lõplikku otsust pole veel langetatud.  

Ametniku sõnul toimuvad paraadid Kremli ees igal aastal ja järgmisel aastal Punane väljak „võib olla võiks ka puhata".

Mastaapne esindusväljaku rekonstruktsioon on juba alanud. Kavas on eemaldada sillutis ja tasandada selle alune pinnas. Kožin märkis, et selle „virvendus" häiris paraadil osalenud välisriikide sõjaväelasi.

Ta lisas, et parandustööd viiakse läbi osade kaupa, et mitte sulgeda külastajatele juurdepääs väljakule. Üldkokkuvõttes kulub sellele poolteist aastat.

Suure Isamaasõja lõpu 65. aastapäevale pühendatud suurpidustustest Moskva tänavatel võttis osa rohkem kui neli miljonit inimest. Üle terve Venemaa aga oli see arv neli korda suurem. Juubeliparaadist võttis osa üle 160 ühiku sõjatehnikat ja 10 500 Vene ja 1000 välismaist sõjaväelast, lisaks lennumasinad.