DELFI JA EPLI VIDEO USA-ST | Rongiga Joe Bideni peatusesse: kus elab USA presidendikandidaat ja milline on ta lemmikpitsa?

 (86)

USA presidendivalimiste kampaania käigus on korduvalt rõhutud Bideni kui tavapärase mehe imagole: rongiga senati ja kodu vahel pendeldanud mees, kes ei erinegi USA lihtkodanikust olulisel määral. Delfil tekkis uudishimu oma silmaga lähemalt kaeda, mida Bideni kodukoht endast täpsemalt kujutab.

Washingtonist pooleteisttunnise rongisõidu kaugusel põhja suunas asuv Wilmingtoni rongijaam kannab tänavuse presidendikandidaadi Joe Bideni nime.

Miks?

Täpsemalt seetõttu, et too oli pikka aega Delaware'i osariigi senaator ning kogu selle aja jooksul käis ta senatis tööl rongiga. Pooleteisttunniseid reise jõudis mees teha oma karjääri jooksul kokku üle 7000 korra.

Delfi reporter Raimo Poom käis Bideni kodukandis ringi ning leidis vastused nii mõnelegi küsimusele. Milline näeb välja maailma võimsaima riigi presidendikandidaadi kodukoht? Miks on Biden valimiskampaania ajal suurema osa ajast just nimelt kodulinnas veetnud ja millise kunagise USA presidendikandidaadi kampaaniaga teda seetõttu samastatakse? Ning, kõige olulisem - missugune näeb välja Joe Bideni pitsatellimus ühes kodupaiga itaalia restoranis?