SUURES PILDIS: Kuidas sündisid välismaal kuulsaks saanud Saaremaa jooga-hülge pildid?

 (8)
Lisatud video!
Foto: Valmar Valdmann

Pärast seda, kui Daily Mail avaldas eestlase Valmar Valdmanni fotod ennast kivipeal sirutavast hülgest, sai see loodusfoto seeria ehk viimase aja tuntumaks Eesti looduspildiks. Kuid kuidas sündis see omapärane Saaremaa lõunarannikul fotoseeria, selline kus hüljes justkui sirutaks ennast kivi peal joogat tehes?

Kuidas need fotod sündisid, oli see tegelikult juhuslik õnn, et tegelane sel moel pildile jäi?

Tegu ei ole juhusliku tabamusega - läksime hülgeid pildistama ning lootsime kohata rohkem hülgeid kui see üks, mis nüüd tuntuks on saanud.

Hüljes ei paistnud sind eriti kartvat, harjus sinu kohalolekuga peagi ära?

Nägin seda hüljest eemalt, aga kuna ta inimest pelgab, siis vupsas ta vette ja oli kadunud. Kuna aga eeldasin, et ta tahab tegelikult tagasi tulla, pidin tegema lihtsalt nii, et ta tagasi ka tuleks.

See tähendab, et tuleb olla mitte inimese moodi ja mitte liigutada. Istusin kummipükstega umbes 10-15 cm kõrguses vees, kaamera oli mu ees statiivil vee kohal ja vaadata sain läbi nurkpildiotsija. Niimoodi ootasin ka hülge ära. Selleks kulus umbes üks tund. Järgmine tund pildistasin, kuigi valgus oli võrdlemisi heitlik, eriti plassis valguses filmisin natuke.

Eks ta ikka algul vaataas ja uudistas mind, aga veendus mu ohutuses ja ronis kivile tagasi. Eks need piltidel olevad asendid on tegelikult ikka sellised lühikesed viivud, ega ta selliseid poose kauaks ei võta.

Kas tegu oli asukohaga, kus oled ka varem käinud?

Ma ei olnud seal varem käinud. Pildistades pole rikutud ühtegi piiratud liikumisala-, ega liikumiskeeluga aladele kehtivat seadust, sest ma isiklikult ei pildista kunagi ühtegi elusolendit põhimõttel "mis iganes, mina pean oma pildid saama". Kui ma näen, et minu sekkumine häirib või ohustab kellegi elu ja käitumist, tõmbun pigem tagasi, mitte ei pressi edasi!

Läksime sinna tegelikult paadiga merelt ning tegime eeltöö ära, kuhu võib minna ja kuhu mitte.

Foto: Valmar Valdmann


Foto: Valmar Valdmann


Foto: Valmar Valdmann


Foto: Valmar Valdmann


Foto: Valmar Valdmann


Foto: Valmar Valdmann


Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.