SUURES PILDIS: Aasta pildid - sellisena jäädvustas aasta 2013 Andres Putting

 (13)
Saber Strike - Saablilöök. Tankerlennuk KCI135 Stratotanker tangib õhus ründelennukeid A10 Thunderbolt.Foto: Andres Putting

Toome teieni aasta lõpus Delfi ja Eesti Ajalehtede fotograafide-videoreporterite parimad tööd. Erilised on kindlasti kõik hetked, mil maailma saab vaadata veidi kõrgemalt, taevalaotusest. Andres Puttingu valikust leiab siiski ka pilte, mis on tehtud maapinnal.

Vaata väikest valikut Andres Puttingu 2013. aasta parimatest töödest!


1. "Maardu viadukti info tuli kätte hoopis teist asja tehes," kirjaldas Andres Putting ise huvitavat leidu, mis andis aines pikemaks artikliks ja Eesti Päevalehe kaanepildiks.  Aastaid kestev kohtuvaidlus on tekitanud olukorra, kus Maardus on viaduktis puudu vajalik paarisajameetrine lõik üle raudtee.

Maardu viadukt laguneb Foto: Andres Putting


Loe lähemalt sellest, kuidas pooleli valmisehitatud tee seisab kasutult edasi Eesti Päevalehest!


2. Pärast mitmeid nädalaid skandaale kultuurilehe Sirp peatoimetaja kohusetäitja ametisse määramise järel tuli lahkuda ka kultuurimister Rein Langil. Oma lahkumisest teatas ta ETV saates "Kahekõne". Lahkudes hüppas minister kergelt ka üle lombi.

Rein Lang lahkub ETV-st Foto: Andres Putting


Rein Lang lahkub ETV-st Foto: Andres Putting

3. Visuaalne kõrghetk, ehk kümnendi äikesetorm Türisalu pangalt. 

Öine äikesetorm Foto: Andres Putting

Pildid räägivad ise kuidas 8. augusti öösel sähvis äike merel ja mandril, vaata lisa siit!

FOTOD JA VIDEO: Öösel Eestit tabanud äikesetorm pakkus vägevat vaatepilti


4. Elevandi saaga. Tivolis väntsutatud elevant leidis oma kurva lõpu Narva jões. Siin aga pilt Mustakivi Centrumi juures toimunud meeleavaldusest, kus loomakaitsjad üritavad tähelepanu juhtida loomade ebaõigele kohtlemisele.  18.mai 2013

Loomakaitsjate meeleavaldus tsirkuse vastu Foto: Andres Putting

5. Juunis õnnestus vaadata Nato tankurlennuki pardalt kuidas tangitakse õhus lendavad "tanke" ja pilt oli võimas!

Saber Strike - Saablilöök. Tankerlennuk KCI135 Stratotanker tangib õhus ründelennukeid A10 Thunderbolt. Foto: Andres Putting

6. Juunis külastas Eestit Venemaa metropoliit Kirill, kelle tulek oli usuringkondades suursündmus. Sestap saimegi kaameratega sinna, kuhu tavaliselt ei õnnestu saada.

Patriarh Kirill Kuremäel Foto: Andres Putting

Nunnad moodsa tehnikaga Kuremäel. Ju saavad jumalalt juhiseid?

Vaikimisvande andnud väärikad nunnad suhtlevad kõiki vahendeid abiks võttes

Patriarh Kirill Kuremäel Foto: Andres Putting

Moodsad ajad on oma osa võtnud ka kirikureliktides ehk kuidas säilitada ristiusk ka autost väljudes. Tõsta aga rist mütsil püsti:

Patriarh Kirill kohtub Eesti kirikupeadega Foto: Andres Putting


Patriarh Kirill kohtub Eesti kirikupeadega Foto: Andres Putting

7. Robbie Williams augustis - raudselt aasta meelelahtussündmus number üks. Just see sama pilt, mis jõudis otsapidi ka Robbie enda Facebooki kaudu miljoniteni...

Robbie Williamsi kontsert kõrgusest pildistatuna Foto: Andres Putting


Robbie Williamsi kontsert kõrgusest pildistatuna Foto: Andres Putting

8. Juunis õnnestus lennata õhtuse Eestimaa kohal ja vaated olid hingerebestavad

Lend õhupalliga Foto: Andres Putting

Vaata lisa!

SUURES PILDIS: Reportaaž kuumaõhupallilennust läbi vikerkaare
9. Poliitiline tsirkus: oktoobris lahvatas poliit-show, valiti kohalikke omavalitsusi ja selle raames tehti nii mõndagi. näiteks pandi asfalti 4.oktoobril Tallinnas, Weizenbergi tänaval. See tegevus tõi sotsidele kaela menetluse, mis siiani ootab oma lahendust.

Foto: Andres Putting


Suure raha eest tehtud Ülemiste viadukt sai suure raha eest ka tsirkust näha, selleks tehti valmis penoplastist Ülemiste vanake, kes siis kraana otsas kõlkudes oma sõnumit edastas, mõne aja pärast aga tuli tal kolida hoopis ühe Viimsis asuva garaaži katusele, kus ta oma edasist saatust ootama jäi.

Foto: Andres Putting

10. Valimispidu läbi lukuaugu. Erinevalt eelmistest aastatest, otsustas Keskerakond sellel aastal, et aitab meediast oma peol ja nii tuligi tunde mööda saata hotelli ees külmetades ja täiskuu naeru taludes.

Keskerakonna valimispidu 2013 Foto: Andres Putting

11. Juulis alustasid sõite uued elektrirongid. Esimene rong sõitis Keilasse ja kandis  vanaaja nime Kegel.  Augusti keskpaigas aga süttis sama rongi akublokis mingi osa ja rong tuli Pääsküla jaamas seisma panna.

Pääsküla jaamas süttis rong Foto: Andres Putting


12. Maikuus külastas Eestit rallisündmus GumBall3000 ja selle raames võis kogemata Laagri Statoilis otsa koperada kunagisele Hollywoodi staarile David Hasselhoffile, kes seal oma masinat tankis. Seekord siiski mitte KITT.. aga omalaadi sürreaalne vaatepilt oli. 

GumBall 3000 Pärnu maanteel Foto: Andres Putting

13. Rekordeid murdvad jooksusündmused: nii kevadel kui ka sügisel joosti. Naistejooks ja SEB-i maratonid… pildid räägivad iseenda eest, et Eesti inimene on jooksurahvas!

Sügisjooks:

SEB sügisjooks aerofotod Foto: Andres Putting


Maijooks:


SEB maijooks start Foto: Andres Putting