NÄDAL PILDIS: Presidendiralli must ratsu, Savisaare ja sõprade vaikne hääbumine ning võimuvahetus praamiliikluses

 (2)
Edgar Savisaar põgenemasFoto: Andres Putting

Septembri viimane nädal läheb ajalukku järgmiste märgiliste episoodidega: Keskerakonna väsinud juhi kassi-hiire mäng ajakirjanikega, üha tormilisemad sündmused Keskerakonna sisesõjas, musta ratsu ilmumine presidendikandidaadiks, võimuvahetus mandri ja suursaarte vahelises liikluses ja palju muud. Teie ees on valik Ekspress Meedia fototiimi nädala pildisaagist.

Savisaar varjab end ajakirjanike eest oma legendaarses mustas Mercedese bussis. Hetkel on pooleli ka telefonikõne. Mis toimub?

Kersti Kaljulaidi kandidatuuri esitamine valimiskomisjonis Foto: Karin Kaljuläte
Pärast pikka ja vaevalist presidendirallit, kus ka valimiskogus riigipea valimata jäi, esitati valimiskomisonile Kersti Kaljulaidi nõusolek kandideerimaks vabariigi presidendiks. Vähem kui 24 tunni pärast on selge, kas Eesti saab esimese naispresidendi.

TS Laevad juht Kaido Padar jagas isiklikult järjekorras ootajatele kommi. Foto: Rauno Volmar

Segadused praaminduses ja öised muudatused. Ööl vastu laupäeva vahetus saartele vedusid korraldava laevaliinide operaator. Loomulikult anti endast parim, et kõik sujuks ja sestap tuli ka TS Laevade juhil Kaido Padaril ise n-ö rindele asuda. Inimesed said kommi ja lubaduse, et asjad sujuvad. Eks aeg näitab.

Eesti Rahva Muuseumi esiuks kukkus eest ära Foto: Anni Õnneleid

Kaua tehtud kaunikene. Tartus Raadi lennuväljal avati suursuguselt Eesti Rahva Muuseum. Juba kütab kirgi usuteemaline eksponaat. Avamispäeval aga otsustas üks peaustest lihtsalt ära vajuda. Eks ole näha, kas see jääb viimaseks taoliseks ehituspraagiks, mida sageli viimasel ajal meie ehitusmaailmas ette tuleb ja ERM püsib ikka rohkem kui 100 aastat.

Juku-Kalle Raid esitles Mart Kadastiku raamatut "Paradokside puntras" Foto: Ilmar Saabas

Postimehe pikaaegne vastutav väljaandja Mart Kadastik ilmutas avameelse raamatu meedia telgitagustest. Kired lõõmasid ja raamatud kadusid müügilettidelt nagu soojad saiad. Juku-Kalle Raidil oli aga raamatu esitlusel Delfile kindel soovitus.

Edgar Savisaar põgenemas Foto: Andres Putting


Keskerakonnas käärib. Erakonna juht ja paljude jaoks ebajumala staatuses olev Edgar Savisaar aga otsustab ise millal ja kuna ja kuidas ta meediaga suhtleb. Siin pildil põgenes ta korduvalt nii TV3 kui ka Delfi kaamerate eest, sest mees lihtsalt ei taha ja kõik.

Oudekki Loone Foto: Tiit Blaat

Keskerakonna juhtimisest eemaldatud Oudekki Loone ei anna alla. Mõneti sümboolsena võib see pilt tunduda, sest üldjuhul sammutakse tunneli otsast paistva valguse suunas. 5.novembril koguneb Keskerakonna kongress ja juba praegu võib ette ennustada, et kiremöll ei vaibu.

Raimond Kaljulaid Foto: Hendrik Osula

Kas rotid põgenevad uppuvalt laevalt või on tegemist silmade avanemisega? Raimond Kaljulaid, Keskerakonna juhi pikaajaline nõustaja, on see mees, kes teab rohkem kui räägib. Pildil annab ta pikka intervjuud Eesti Päevalehe ajakirjanikule Kärt Anveltile. Elu peab edasi minema.

Astronaut Douglas H. Wheelock Foto: Priit Simson

Eestis käis külas astronaut. USA astronaut Douglas H. Wheelock veetis rahvusvahelises kosmosejaamas rohkem kui aasta. Nägi sadu päikesetõuse ja sai pärast maale tagasi tulekut teada jahmatava tõsiasja - tema silmamunad olid muutunud kosmose mõjul laperguseks. Nüüd tuleb prille kanda.

Eesti vs Läti võrkpall Foto: Karli Saul

Eesti võrkpallurid kütsid lätlastele sauna. Laupäeval võeti Euroopa 2017 aasta meistrivõistluste valiksarjas võit Läti üle. Korduskohtumine juba algaval nädalal Tallinnas, Tondirabas. Kõik kohale, sest võit peab lihtsalt tulema.

Kohtumine Lasnamäel Foto: Rauno Volmar


Murranguline hetk? Teisipäeval suundus Edgar Savisaar pärast kaitsepolitseiametist järjekordse kahtlustuse saamist tuge otsima Lasnamäe linnaosa valitsusse, kus ta kohtus Tallinna linnaosavanematega. Paraku teatas Savisaare pikaaegne nõunik Raimond Kaljulaid, et ei toeta Savisaare kandidatuuri erakonna esimehe valimistel ning soovitab tal tõsiselt mõelda võimu üleandmisele. Savisaar on kindel, et tema püssi põõsasse ei viska ning ei kavatsegi Keskerakonna sisetüli kaotada.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.