Delfi sotsiaalkampaania “Roolis ei loe” kutsub üles roolis olles mitte kasutama nutiseadmeid. Üleskutsega juhime kõikide liiklejate tähelepanu nutijoobe ohtlikkusele. Hooligem endast ja oma kaasliiklejatest. Kasuta #rooliseiloe või kirjuta meile oma kogemustest rooliseiloe@delfi.ee

VIDEO | Räägid ikka autos telefoniga, seade kõrva ääres? Vaata, kuidas teha auto nutivabaks!

 (43)

Hoolimata sellest, et moodsad autod loovad kõik võimalused, et roolis telefoni näppima ei peaks, avaneb liikluses siiski vastupidine vaatepilt.

Telefoni ei kasutata roolis mitte ainult sotsiaalmeedia sirvimiseks ja kirjadele vastamiseks. Iroonilisel kombel jääb aina enam ette juhte, kes moodsas masinas telefoniga vestlevad, seade kõrva ääres. Pühendusega sellistele juhtidele näitab Accelerista.com peatoimetaja Veli kiirelt ette, kuidas nii vanemas kui uuemas autos nutiseadmega ümber käia.

Delfil on käimas kampaania "Roolis ei loe", mille käigus muudame Eesti teed ohutumaks nii Sinu kui ka kaasliiklejate jaoks. Kutsume kõiki lugejaid meie üleskutsega liituma:

  • Jaga oma mõtteid, mis aitaksid leevendada olukorda, kus inimesed autoroolis telefoni järele haaravad - kirjuta e-posti aadressil rooliseiloe@delfi.ee ja teeme üheskoos Eesti liikluse turvalisemaks!
  • Räägi oma lugu: millistesse ohuolukordadesse oled sattunud liikluses nutitelefoni tõttu kas süüdlase, ohvri või tunnistajana? Kirjuta oma lugu aadressil rooliseiloe@delfi.ee või sotsiaalmeedias teemaviitega #rooliseiloe!
  • Kasuta Facebooki-raami "Roolis ei loe“!
  • Mine kampaanialehele delfi.ee/rooliseiloe ja telli „Roolis ei loe“ autokleebis!