Delfi sotsiaalkampaania “Roolis ei loe” kutsub üles roolis olles mitte kasutama nutiseadmeid. Üleskutsega juhime kõikide liiklejate tähelepanu nutijoobe ohtlikkusele. Hooligem endast ja oma kaasliiklejatest. Kasuta #rooliseiloe või kirjuta meile oma kogemustest rooliseiloe@delfi.ee

VIDEO | Politsei tabas autoroolist kümneid nutinäperdajaid: sellest võib sõltuda kellegi elu!

 (83)

Nutijoove elik autoroolis nutitelefoni kasutamine on epideemiana jõudnud ka meie kodumaiste autojuhtideni, kes massiliselt, telefon käes, nii linna- kui ka maanteeliikluses andunult enda kubeme poole passivad. Sülle vajunud käes on aga helendava ekraaniga mobiiltelefon, mille abil siis ülejäänud maailmaga üritatakse sammu pidada. Trahv sellise teoga vahele jäädes on maksimaalselt 80€.

Politsei- ja piirivalveameti välijuht Eerik Purgel tõdes, et hea on see, et neid inimesi tuvastati. "Me saame nendega rääkida, suhelda ja parandada võimalusel käitumist. Iga inimene peaks hoolega mõtlema, mis ta rooli taga teeb. Sellest võib sõltuda kellegi elu, ülekäigurajal võib olla laps, aga kui teie sõnumineerite, võib sellel olla halb tagajärg," sõnas Purgel. Kohapeal tööd teinud politseinikud said ka peotäie Delfi kampaania "Roolis ei loe" kleepse, millest nii mõnegi ka laiali jagasid, et rikkujatel edaspidi meeles oleks vaid autojuhtimisega tegeleda.

Kesklinna jaoskonna politseinikud tabasid nelja tunni jooksul 20 roolis telefoni kasutanud juhti, kellest kuus pääsesid hoiatusega. Ülejäänute osas alustati väärteomenetlus. Lisaks tabati kaks lahtise turvavööga juhti ning avastati neli muud rikkumist.

Lääne-Harju politseinikud tabasid kümme juhti, kes kasutasid roolis telefoni ning kaks juhti, kellel oli turvavöö kinnitamata.

Tänavu on kõrvaliste tegevuste eest karistatud 2700 juhti, mida pooltuhat rohkem kui mullu samal ajal.