Delfi sotsiaalkampaania “Roolis ei loe” kutsub üles roolis olles mitte kasutama nutiseadmeid. Üleskutsega juhime kõikide liiklejate tähelepanu nutijoobe ohtlikkusele. Hooligem endast ja oma kaasliiklejatest. Kasuta #rooliseiloe või kirjuta meile oma kogemustest rooliseiloe@delfi.ee

"Istmesoojenduse" erisaade | Kuidas Eestis roolimobiilikuid püütakse? Millised on tulevikuplaanid?

 (31)
Tartu autojuhid tegelemas kõrvaliste asjadega
Foto on illustreerivFoto: Kiur Kaasik

Istmesoojenduse esmakordses erisaates räägime Roolis ei loe projekti raames PPA juhtivkorrakaitseametniku Sirle Loigoga, keda tuntakse ka "Eesti liikluse emana". Sel korral räägime kõrvalistest tegevustest.

Kuidas paistab Eestis roolimobiiliklusega olevat - kas viimastel aastatel ning erinevate kampaaniate toel on situatsioon paremaks läinud? Mis aga toimub jalgratturite ja tasakaaluliikurite rindel? Karistused on seni samade rikkumiste eest palju leebemad olnud - kas see võib muutuda?

Seni on nii Maanteeameti kui PPA fookus suuresti sõidukiirusel kui peamisel õnnetuse tagajärgi raskendaval teguril olnud, kuid kas on loota sarnast fookust ja väljajuurimist ka kõrvaliste tegevuste osas?

Saatejuhtideks on Jan-Matthias Mandri ja Veli Rajasaar. Kuula saadet allolevast pleierist või omale meelepärasest taskuhäälingurakendusest (Spotify, Apple Podcasts, Soundcloud). Samuti viska pilk peale saate Facebooki lehele (SIIN).