Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

VIDEO: Liiklusohtlik olukord politseibussiga – kes on süüdi?

 (304)

Youtube'is on mõne päevaga kogunud tuhandeid vaatajaid video politseinikest, kes püüavad maanteel veokit peatada. Liiklusohtlikule olukorrale annab oma hinnangu politsei pressiesindaja Uku Tampere. Hea lugeja, mida arvad sina?

"Selles videos on ilmekalt näha, kui oluline on, et kõik liikluses osalejad oleks tähelepanelikud. Tegemist on olukorraga, kus politseinikud annavad eesliikujale peatumismärguande (punane märgutuli on suunatud ettepoole ja tagant ei ole seda näha) ning neist möödasõitu alustanud juht ei arvesta sellega, et alarmsõiduk võib liikuda veoki kõrvale.

Politseinikud pidanuks eessõitva sõiduki peatama ohutumalt, hoides peatumismärguande saanud sõidukiga suuremat piki- ja külgvahet ning vältima selle kõrvale sõitmist. Samas pidanuks möödasõitu alustanud veoki juht aegsasti vähendama sõidukiirust, hoidma eesliikujatega ohutut pikivahet ning enne möödasõitu veenduma alarmsõidukile tee andmise vajaduses," seletab Tampere.