Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Vanem mees sõimas lehti müüva väikese lapse läbi

 (11)
Eesti Ekspressi müük tänaval
Eesti Ekspressi müük tänaval, pilt on illustratiivneFoto: Tiit Blaat

Nagu suveti ikka, nii ka sel suvel on linnatänavatel ja bussijaamades ringi liikumas lehelapsed, kes pakuvad värskeid ajalehti.Pärnus pakuvad lehelapsed põhiliselt Õhtulehte ja Pärnu Postimeest.

Eelmisel nädala keskpaiku oli üks lehelaps taas Pärnu bussijaama piirkonnas lehti pakkumas ning ta kõnetas rahvast umbes nii, et ostke värsket Õhtulehte ja Pärnu Postimeest. Üks vanem mees sai pahaseks ja ütles lapsele: "Pista...oma Õhtuleht. Kellele seda paska vaja on?"

Lehelaps ehmatas küll kuuldu peale ära, aga jätkas oma tööd. Mullegi on Pärnus lehelapsed ligi astunud ja nimetatud väljaandeid müüa pakkunud, aga olen neile viisakalt öelnud, et tänan, ei.

Kuidas lehelastel leheäri läheb, ei oska öelda. Tean vaid seda, et Pärnu Postimeest ja Õhtulehte eriti ei osteta ega tellita. Vähemalt maainimeste hulgas mitte.

Hea lugeja! Kas ka sina oled märganud ebameeldivat käitumist lehelaste suhtes? Kui jah, siis jaga oma lugu aadressil rahvahaal@delfi.ee või kommentaariumis!