Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Vanavanem eestlaste joogast: hüperaktiivsest ja käitumishäiretega lapselapsest sai poiss, kes tunneb taimi ja võib tundide viisi metsas seigelda

 (1)
eelviimased-8-2
pohlad rabasFoto: Ester Vaitmaa

Kui eestlane on end kaotanud, siis läheb ta metsa, et otsida tervist või kadunud elusihti. Metsa teraapiavõime üle mõtiskles laupäevases LP-s semiootik Valdur Mikita.Eakas Delfi lugeja jagas seoses looduse

Olen eakas, elu poolt üsna räsitud ja oi kui väsinud. Mul on lapselaps, 6-aastane hüperaktiivne ja käitumishäiretega. Mida iganes ma temaga ei proovinud, ükski asi teda ei rahustanud ega muutnud arukamaks ja sõnakuulelikumaks.

Ja siis ma katsetasin puhtspontaanselt temani jõuda füüsilist õpetust rakendades. Ei, mitte ihunuhtlust, vaid loodust. Loodust ilma noomimise, korralekutsumise või keelamiseta. Me hakkasime käima looduses (mere ääres ja metsades) kilomeetrite ja tundide viisi. Füüsilise koormuse sidusin teadmiste laiendamise ja õppimisega.

Poiss tunneb nüüd suurt hulka taimi, mida pole veel algklasside õpikuski. Metsast tassime välja, kes korvis, kes kõhus, erinevaid metsasaadusi. Väikese taskuraha saab ta siis, kui on suutnud kõhu kõrvalt ka liitri või kaks marju koguda. Mis on muutunud?

Meie rüblikut ei tunne metsas äragi. Keelama peab teda vaid siis, kui ta rabamätaste vahelt pehmest samblast üritab jõhvikaid kätte saada. Ega ma sellele pehmele samblale isegi söanda astuda, aga luban tal kaugemale upitada, kui saab kinni hoida painduvast, elavast võsapuust ja kui ta on veendunud, et mätas tarna juurte all on tugev. Ise olen muidugi valmis temast kinni haarama.

Endast. Mikita väljendas oma mõtet äärmiselt täpselt. Loomulikult pole see rahu, mida metsast saad jooga, vaid ta nimetab seda pärismaiseks joogaks või meditatsiooniks. Vaikus, rahu, ilu , liikumine, füüsiline jõud ja vabanemine tsivilisatsiooni lärmakaist hüvedest. Just see, mida vajasin, sest mu füüsilised jõuvarud on mitmekordselt suuremad. Maailma probleemid sumbuvadki rabavaikusesse.