Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

UURING: Delfi lugejate seas pole moblade turuliider sugugi Apple ega Samsung

 (81)
Sony Xperia Z1 Compact
Sony Xperia Z1 CompactFoto: Eero Vabamägi

Eelmisel nädalal tõstatas Päevaleht küsimuse: kas nutiseadmete turuliider on Apple või Samsung? Ilmus ka graafik, millelt on näha, et Baltimaades on populaarseim telefonitootja Samsung. Uurisime Delfi lugejatelt, millise firma toodetud mobiiltelefone kasutavad nemad. Küsitlusele vastas ligi 6500 inimest ning tulemused on päris üllatavad.

Päevalehes ilmunud uuringu tulemuste aluseks oli juunikuus erinevate tootjate telefonide abil külastatud veebilehtede osakaal Baltimaades. Meie aga küsisime lugejatelt lihtsalt otse: kelle toodetud on sinu mobiil? Võiks ju arvata, et kui aktiivsem internetikasutus ühelegi firmale eelist ei anna, siis teeb ilma kunagine Nokia (nüüdne Microsoft), kelle seadmeid tunneme vastupidavuse ja lihtsuse järgi.

Tegelikult on Delfi lugejate lemmiktootja aga hoopis Sony, (sealhulgas Ericsson, mille jaapanlased hiljuti "alla neelasid") mille turuosa Baltimaades on Päevalehe graafiku järgi ainult 6,2 protsenti.

Sony (või Ericssoni) telefoni kasutab tervelt 22,7 protsenti Delfi küsitlusele vastanuist. Teisele kohale paigutus 20,3 protsendiga Samsung, kolmandale 16,5 protsendiga Apple ja neljandale 14,8 protsendiga Microsoft-Nokia. LG telefoni kasutab 9,1 protsenti Delfi lugejaist ja HTC oma 5,3 protsenti. 1,6 protsenti käib ringi, taskus Motorola. Kõikide muude firmade toodetud telefone kasutab kokku alla kümne protsendi lugejaist.