Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

UURIMUS: Eesti populaarseim suvine õhutemperatuur on 23 kraadi

 (11)
Stroomi rannas
Päevitajad Stroomi rannasFoto: Andres Putting

Nädal aega tagasi palusime lugejatel hääletada, milline on kõige meeldivam suvine õhutemperatuur. Kokku tuli täpselt 1111 vastust – ilus arv ning enam kui piisav hulk tegemaks natuke statistikat. 66,7 protsenti ehk sisuliselt täpselt kaks kolmandikku vastanuist leidis, et parim õhutemperatuur jääb vahemikku 22-25 kraadi Celsiuse järgi.

Küsitluses sai valida temperatuure vahemikus 15-35. Madalaima valikus olnud temperatuuri kasuks otsustas ainult seitse inimest, kõrgeima valis aga juba tervelt kakskümmend üheksa suvitajat.

Kummalisel kombel oli kõige ebapopulaarsem temperatuur 19 kraadi, mis on tegelikult ju täitsa mõnus mahe suveilm, kuid selle variandi poolt hääletas ainult kolm inimest. Levinuim vastus, mille valis kakssada seitse inimest ehk ligi viiendik kõigist vastanuist, oli 23 kraadi.

Kõikide vastuste aritmeetiline keskmine, mis on valdava enamuse jaoks liiga palav, aga kaaluka vähemuse jaoks endiselt liiga külm, oli 28,7 kraadi Celsiuse järgi.