Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Usk jumalasse jaotab Delfi lugejad peaaegu võrdselt pooleks

 (60)
esimene jumalateenistus Nevski katedraalis
Küünlad Nevski katedraalisFoto: Ahto Sooaru

Delfi arvamusküljel kirjutab eetikaõppejõud doktor Meego Remmel usust, jumalast ja hiljutisest uuringust, mis näitab, et viimase viie aasta jooksul on usu osatähtsus Eesti ühiskonnas kasvanud 21 protsendilt 37 protsendini ning jumala olemasolusse usub 39% Eesti elanikkonnast. Delfi lugejate hulgas paistab usklike inimeste osakaal aga veelgi suurem olevat.

Eelmisel nädalal Saar Polli uuringu tuules esitatud küsimus "Kas jumal on olemas?" kogus seitsme päevaga 2740 vastust ning tervelt 47,2 protsenti vastanuist tunnistas, et usub tõesti jumala olemasolusse.

Kui Saar Polli uuringu järgi on ateistide hulk Eestis vähenenud kümnelt protsendilt seitsmele, siis Delfi küsimusele vastas 40,6 protsenti selgelt: "Jumalat pole olemas – mina ei usu, et on."

Kummalisel kombel jäi kahtlevale seisukohale ainult 12,2 protsenti lugejaist. Nemad valisid vastuseks: "Ei oska öelda – olen agnostik."