Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

ÜLESKUTSE | Väikeettevõtted: noored klienditeenindajad on lumehelbekesed, loodrid ja tööd teha ei armasta. Kas tööandjate kriitika on põhjendatud?

 (107)
Hea noor! Kirjuta meile oma muredest töökohal vihje@delfi.ee
Viru tänav, vanalinn
Foto on illustratiivneFoto: Priit Simson

Eilses Ärilehes kurtsid ettevõtjad, kuidas töötajaid usaldada ei saa. Kutsekoolid toodavad loodreid ja hooajatöölised lahkuvad ametist päevapealt.

Artikkel kirjutas eelmisel nädalal Laulasmaa kohviku Ott&Matilda perenaise kriitikast nii-öelda lumehelbekeste tööharjumustest, mis graafikut ei võimalda koostada.

Alatskivi valla kõrtsi omanik kurtis artiklis, et hooajatöölised lahkusid päevapealt.

Valgas kohvikut pidav Anne Parmas põrutas teravalt: „Tahaks näha, kuidas see lumehelbekeste põlvkond hakkama saab, kui nad peavad ise tegutsema. Inimestel ei ole enam töö tegemise harjumust.”

„Ametikoolideks on neid vale nimetada, õigem oleks neid kutsuda logardite ettevalmistuskursuseks,” ütles Rakvere hotellipidaja Märt Ots.

Terav kriitika ja tööandjate murenool on suunatud noorte ja nende tööharjumuste pihta. Kas nad liialdavad? Kas noored ongi loodrid ja tööd teha ei taha või on viga tööandjates?

Hea noor, hea töötaja, kes ei ole rahul oma töökohaga. Miks see nii on? Miks oled lahkunud töölt päevapealt või miks tööandja on su peale pahane?

Kirjuta meile vihje@delfi.ee ning jaga oma lugu.