Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Tüdinud kassiir: toidupood ei ole sularahakeskus!

 (357)
Margus Kriisa- RIMI kassapidaja
KassaFoto: Vallo Kruuser

Äsja saabunud pensionipäev toob taas poodi tuhanded kliendid oma suuri kupüüre lahti vahetama. Ollakse veel ärritunud ka, kui 79-sendise ostu puhul ei ole kassas 50-eurosest tagasi anda! Kas need inimesed ei tea, et pangaautomaat väljastab soovi korral täiesti iseseisvalt ka väiksemaid rahatähti?

Mainisin seda vapustavat võimalust ühele vanaprouale ja sain omakorda vihase küsimuse osaliseks: "Kas nii suures poes ei ole siis raha tagasi anda?!" Selgitasin viisakalt, et alustasin alles kassatööd ning päeva algusrahaks on vaid 200 eurot, millest pool on müntides. Selle peale kehitas proua õlgu ja tuhises oma kahe sibulaga minema.

Miskipärast ei ole pangad suutnud oma klientidele selgeks teha, et automaat tõesti väljastab pärast vastavate klahvide vajutamist ka väikeseid rahatähti. Igal juhul kohtun päevast päeva kodanikega, kes oma miniatuursete ostude tegemisel kasutavad stoilise järjekindlusega kena oranži 50-eurost paberit.

Ja nii nad mu kassa paari tunni vältel tühjaks teevadki ning pean kümneid kordi vahetusevanemat lisaraha soovist teavitama. Sel ajal muidugi on ülejäänud järjekord närviline, et seal rahadega sebin ja neid juba kiiremini ei teeninda. Teenindaks küll, kui üks keskmine Eesti inimene suudaks pangaautomaadist omale sobivas suuruses raha välja võtta.