Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

TUDENG: Kuidas ja mis hinnaga leidsid omale elamispinna?

 (35)
AL28APR04�ikas5.jpg
ÜhikasFoto: Delfi/Eesti ajalehed

Ärilehes kirjutab Tanel Saarmann, et tudengitel on kinnisvaraturul raske aeg: kes jäi hiljaks, see ühikakohta ei saanud, üürihinnad on Tartus ja Tallinnas aga kosmilised.

Viimastel aastatel on korteriüürid üha tõusnud, kuna üüripindu on võrreldes üürida soovijatega ebanormaalselt vähe. Suve teises pooles lisanduvad üüriliste hulka värskelt vanematest lahku kolinud tudengid. Välismaa tudengid ajavad hinna veelgi kõrgemaks, kuna on reeglina kodumaistest maksujõulisemad. Ühikakohti kõigile ei jätku ja elamispinna ostmine käib tudengile üldjuhul üle jõu.

Hea lugeja, kui oled isegi tudeng, kel tuli selleks kooliaastaks eluase otsida, või lihtsalt noor inimene, kes on viimase paari kuu jooksul endale uue kodu leidnud, siis jaga oma kogemust ka teistega!

Kuidas eluaseme leidsid? Milline see on ja palju see maksma läheb? Kas elad üksi või kambakesi koos? Kas oled oma elupaigaga rahul? Kas tasud üüri kooli kõrvalt tööl käies, või toetavad vanemad? Kirjuta aadressil rahvahaal@delfi.ee või võta sõna kommentaariumis!