Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Tivoli atraktsiooni pilet maksab 6 eurot — kas see on mingi nali?!

 (115)
Tivoli atraktsiooni pilet maksab 6 eurot — kas see on mingi nali?!
Foto: Tanel Meos

Mõtlesime lastele ilusa üllatuse teha ja koolilõpu puhul Tivolituuri külastada. Mingeid hinnakirju me eelnevalt uurija ei hakanud, arvestasime peas vanu hindu - et üks atraktsioon maksab keskmiselt 25 krooni. Lubasime kõigile oma kolmele lapsele teepeal, et nad saavad sõita kolme asjaga, teha perega ühise tiiru vaaterattal ja proovida kätt ka õnnemängudes, kergetest suupistetest rääkimata.

Jõudsime perega viiekesi Tivolisse ja et olime juba eemalt vaateratast imetlenud, otsustasime sellega tiiru teha. Täiskasvanu 5 eurot ja laps 3, ütles hinnakiri. Seega läksid mõned tiirud ilusat vaadet meile maksma 19 eurot. “Õudust, see on vanas rahas ju üle kolmeasja krooni,” pomisesin mehele. Ta soovitas mul enda närvide säästmiseks kroonidesse arvutamise lõpetada ja vaadet nautida.

Et olime kõigile lastele kolme karussellitamist ja atraktsiooni lubanud, siis umbes tunnike hiljem oli rahakotist läinud ligi 30 eurot. Karussellid maksid kolm eurot, vanem poeg palus Boosterile, mis maksis 6(!!!) eurot…

Loomulikult läksid lastel ja ka meil mehega kõhud tühjaks ja viis saia vorstiga ning mõned joogid tegid meid jällegi ligi 15 euro võrra vaesemaks. Olime lastele seda toredat päeva kaua lubanud ega näidanud oma n-ö kibestumust nendele välja, aga ausalt öeldes kui Tivolist vanas rahas üle tuhande krooni vaesemana lahkusime, oli küll tunne, et püksid oleks justkui jalast võetud…

Kui Rocca al Mare's veel lõbustuspark oli, sai terve päevapileti lunastada umbes saja krooniga - sõida palju tahad. Aga need hinnad, mis nüüd on... Viimane kord, ausõna, viimane kord!!!