Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Soovitus 70-aastasele mehele, kes tahab keevitajaks hakata: hakake ise kodugaraažis ettevõtjaks!

 (30)
BALTI LAEVAREMONDITEHAS, BLRT GRUPP
Foto on illustratiivneFoto: Arno Mikkor

"Küsimus on selles, kui "tuttav" te keevitusametiga olete? Amatöörtase ega isegi vanem kui seitsme aasta tagune töökogemus antud ametis enam ei kõlba. Tehnoloogiad ja kvaliteedinõuded on nii palju muutunud, et Eesti metallitööfirmad on sunnitud kasutama illegaalse tööjõuna professionaalseid keevitajaid Ukrainast ja Valgevenest," teab end firmajuhina tutvustav lugeja rääkida.

"Eestis ei vasta nii karmidele nõudmistele isegi kutsekoolist tulnud, lühiajalistel kursustel käinutest ei maksa rääkidagi. Kusagil kommunaalametis santehnikuna või autoremondifirmas summutikeevitajana saab keevitusoskustega vend tööd ka ilma ametitunnistuseta, kui aga rääkida hästi tasustatud kvalifitseeritud keevitajast konstruktsioone tootvas firmas, siis ametipaberid võivad ju olla, aga oluline on pidev tööstaaž ja proovitööd.

Selles mõttes on 70-selt alustada pisut hilja küll. Samas keegi ei keela kodugaraaži keevitusaparaate osta või rentida ja FIE-na väikeseid keevitustöid teha. Erakliente oma väikeste keevitusvajadustega jagub rohkem kui arvatagi võite – ennemini tekib järjekord kui tööpuudus," annab firmajuht nõu.

Lugu on vastus eile ilmunud loole 70-aastane mees: läheks keevitajaks, aga ei lasta!