Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Rootsi vanadaami trikid Eesti supermarketis – hajameelsus või kelmus?

 (73)
Rootsi vanadaami trikid Eesti supermarketis – hajameelsus või kelmus?
Foto on illustratiivneFoto: Vallo Kruuser

Delfi lugeja nägi täna hommikul supermarketis, kuidas üks vanadaam oleks kassas äärepealt 500 rootsi kroonist 490 eurot tagasi saanud.

"Käisin umbes lõuna paiku Norde Centrumi Rimis ja kassas püüdis minu ees üks vanem rootsi proua maksta 500-kroonise rahatähega. Tuima näoga jälgis, kuidas müüa jändas rahatuvastusmasinaga, mis lõpuks raha õigeks tunnistas – tõsi, võltsitud ta ju ei olnud.

Proua arve oli 9 € – müüja hakkas talle kohe usinalt 490 € ja sente tagasi otsima. Siis mul kihvatas ja ütlesin, et see ei ole euro, see on SEK, Rootsi raha! 500 SEK on umbes 55 €.

Müüja ehmatas, nõudis eurosid ja ühegi emotsioonita proua pani ka 10-eurose rahatähe letile. Inimesed on erinevad, kuid kangesti jäi mulje, et ta tegi seda tahtlikult – ühtegi vabandusele viitavat emotsiooni või ehmatust temast välja lugeda ei õnnestunud," kirjutab lugeja.